Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Death to 2021

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • No Time to Die

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Cruella

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

  • Death to 2020

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Undone

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Laundromat

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

  • What Did You Eat Yesterday?

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

  • Burning

    ★★★★

  • Climax

  • Evil Genius

  • Wild Wild Country

    ★★★★★

  • Nae Pasaran

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • The Cleaners