Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The African Desperate

The African Desperate

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
RRR

RRR

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mars One

Mars One

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
About Love

About Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

1982
×
Read the review Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Double Lover

Double Lover

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shelter

Shelter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry