Sort by
  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Your Place or Mine

    ★★

  • Katherine Ryan: Missus

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Rosaline

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • National Theatre Live: Much Ado About Nothing

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★

  • Look Both Ways

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Princess

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • The YouTube Effect

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★★

  • The Valet

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★