Blue has logged 509 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry