• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Rams

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The Very Excellent Mr. Dundee

    ½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Go-Go's

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Criterion Collection : 1000 Spines

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • H Is for Happiness

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Final Quarter

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • 63 Up

    ★★★★½

  • ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Domino

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • You Don't Nomi

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Top End Wedding

    ★★★

  • Harpoon

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Springsteen On Broadway

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★

  • Why Don't You Just Die!

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Mega Time Squad

    ★★★

  • How It Ends

    ★½