• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • The VelociPastor

    ★½

  • Venom

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Death of Superman

    ★★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★