Rendan has logged 277 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guest of Honour

Guest of Honour

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ash

Ash

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Amulet

Amulet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Mask

Iron Mask

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tesla

Tesla

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry