Rendan has logged 23 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Devs

Devs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Windy City Heat

Windy City Heat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Showgirls

Showgirls

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Society

Society

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry