• Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Welcome to Wedding Hell

    ★★★½

  • Prehistoric Planet

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Angelyne

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★

  • Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

    ★★★

  • Vampire in the Garden

    ★★★

  • The Essex Serpent

    ★½

  • Candy

    ★★★½

  • The Sound of Magic

    ★★★

  • The Staircase

    ★★★

  • The Pentaverate

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • KKN di Desa Penari

    ½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • He's Expecting

    ★★★½

  • Green Mothers' Club

    ★★★★

  • Ya Boy Kongming!

    ★★★½

  • Aharen-san wa Hakarenai

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • The Girl From Plainville

    ★★★½

  • Love Like the Falling Petals

    ★★★

  • Moonshot

  • Jeff Foxworthy: The Good Old Days

    ★★

  • Favoritism of the God

    ★★★★½

  • Deep Water

  • Adam by Eve: A Live in Animation

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Girl From the Other Side

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★★

  • Crazy Love

    ★★★½

  • Tsuda Umeko: Osatsu ni Natta Ryugakusei

    ★★

  • The Boys Presents: Diabolical

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★½

  • Worst Roommate Ever

    ★★★½

  • Business Proposal

    ★★★

  • Juvenile Justice

    ★★★★

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★

  • AI Love You

  • Bubble

    ★★★

  • Ali Wong: Don Wong

  • Homestay

    ★★

  • The In Between

    ★★½

  • Inventing Anna

    ★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • And Just Like That… The Documentary

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Rookie Cops

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Love of Kill

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • The Heike Story

    ★★★★½

  • Life With an Ordinary Guy Who Reincarnated Into a Total Fantasy Knockout

    ★★★½