Sort by
  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Pickman's Model

    ★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Swimmers

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Love & Gelato

    ½

  • Doom of Love

    ★½

  • Hustle

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Louise

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Her Way

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Full Time

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½