Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Ignore It

Ignore It

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Contra-Filé

Contra-Filé

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Contempt

Contempt

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carandiru

Carandiru

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Age of Stone

The Age of Stone

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BEEF

BEEF

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Medusa

Medusa

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her Way

Her Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
De la servitude moderne

De la servitude moderne

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sigmund Freud - L'invention de la psychanalyse

Sigmund Freud - L'invention de la psychanalyse

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Full Time

Full Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry