• Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • The Predator

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Best F(r)iends: Volume 1

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ½

  • Hotel Transylvania: Puppy!

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Double King

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Casting JonBenet

    ★★★★

  • Live by Night

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Free Fire

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½