Charlie has logged 11 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Way Things Go

The Way Things Go

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry