Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Foxcatcher

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Puss in Boots

    ★★★½

  • The Adventures of Tintin

    ★★★★½

  • Warrior

    ★★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • Drive

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★

  • The Hangover

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★