• The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Nocturne

  • Executive Order

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • J.T. LeRoy

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Little Italy

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Ana e Vitória

    ★★★★★

  • Cam

    ½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★★★★

  • Blockers

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★★

  • Lizzie

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½