Sort by

Lencho of has logged 89 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
No

No

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Story of the Kelly Gang

The Story of the Kelly Gang

1906
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Daughter of Dracula

Daughter of Dracula

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Summer Snow

Summer Snow

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Recollections of the Yellow House

Recollections of the Yellow House

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Traiganlos vivos o muertos

Traiganlos vivos o muertos

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nostos: The Return

Nostos: The Return

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death of a Tea Master

Death of a Tea Master

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toros, amor y gloria

Toros, amor y gloria

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wodaabe: Herdsmen of the Sun

Wodaabe: Herdsmen of the Sun

1989
×
★★½
Edit this entry  
26
Ni Muy, Muy... ni Tan, Tan... simplemente Tin Tan

Ni Muy, Muy... ni Tan, Tan... simplemente Tin Tan

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tormenta en la cumbre

Tormenta en la cumbre

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
There Were Seven Simeons

There Were Seven Simeons

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shocker

Shocker

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Nights Are More Beautiful Than Your Days

My Nights Are More Beautiful Than Your Days

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Torero!

Torero!

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Neza: Vice City

Neza: Vice City

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Robbery of the Mummies of Guanajuato

Robbery of the Mummies of Guanajuato

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything In Vain

Everything In Vain

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Todos hemos pecado

Todos hemos pecado

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fight for Us

Fight for Us

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nesio

Nesio

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Todos son mis hijos!...

Todos son mis hijos!...

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Armourless Knight

Armourless Knight

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marriage of the Blessed

Marriage of the Blessed

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pièce touchée

Pièce touchée

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Antarjali Jatra

Antarjali Jatra

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost in New York

Lost in New York

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Come, Come, Come Upward

Come, Come, Come Upward

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tierra sangrienta

Tierra sangrienta

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Son of Gascogne

Son of Gascogne

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
84C MoPic

84C MoPic

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Navajazo

Navajazo

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
El día de los albañiles 2

El día de los albañiles 2

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tierra baja

Tierra baja

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Terror en los barrios

Terror en los barrios

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The House of Witchcraft

The House of Witchcraft

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boris Godounov

Boris Godounov

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil Came from Akasava

The Devil Came from Akasava

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Narco Cultura

Narco Cultura

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
All About Ah-Long

All About Ah-Long

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chameleon Street

Chameleon Street

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tercio de quites

Tercio de quites

1952
×
★★½
Edit this entry  
15
The Slender Thread

The Slender Thread

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sobre el muerto las coronas

Sobre el muerto las coronas

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Rubí

Rubí

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Teresa

Teresa

1961
×
★★
Read the review Edit this entry