Sort by

Lencho of has logged 75 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drug War

Drug War

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Cuatro corazones

Cuatro corazones

1939
×
★★★
Edit this entry  
30
Sexual Tension: Volatile

Sexual Tension: Volatile

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Quiero llenarme de ti

Quiero llenarme de ti

1969
×
★★
Edit this entry  
29
Hotel Noir

Hotel Noir

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moles

Moles

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stemple Pass

Stemple Pass

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Coolest Hair

The Coolest Hair

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
De Cocula es el mariachi

De Cocula es el mariachi

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Emergency Ward

Emergency Ward

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Beyond Outrage

Beyond Outrage

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tabu

Tabu

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Con la música en el alma

Con la música en el alma

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Knew That Woman

I Knew That Woman

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Todos los pecados del mundo

Todos los pecados del mundo

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Capital

Capital

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sonríe

Sonríe

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
El pocho

El pocho

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time Veronica

Once Upon a Time Veronica

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Puerta de Hierro, el exilio de Perón

Puerta de Hierro, el exilio de Perón

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
La mentirosa

La mentirosa

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Goltzius & the Pelican Company

Goltzius & the Pelican Company

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rowdy Rathore

Rowdy Rathore

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La simuladora

La simuladora

1955
×
Read the review Edit this entry  
20
Romeo contra Julieta

Romeo contra Julieta

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
La niña de fuego

La niña de fuego

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mold

Mold

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Intermezzo criminal

Intermezzo criminal

1953
×
★★½
Edit this entry  
19
Out-Takes from the Life of a Happy Man

Out-Takes from the Life of a Happy Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I, Pet Goat II

I, Pet Goat II

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fuego

Fuego

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tricked

Tricked

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jobriath A.D.

Jobriath A.D.

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Romancing in Thin Air

Romancing in Thin Air

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Peter Capusotto y sus 3 Dimensiones

Peter Capusotto y sus 3 Dimensiones

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
El mal amor

El mal amor

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Culpable

Culpable

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crecer de golpe

Crecer de golpe

1977
×
★★½
Edit this entry  
14
Fango

Fango

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arraianos

Arraianos

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chingolo

Chingolo

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Elvira

Elvira

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
For Love's Sake

For Love's Sake

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Che: muerte de la utopia?

Che: muerte de la utopia?

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry