Sort by

Lencho of has logged 83 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ave sin nido

Ave sin nido

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Bronze Magician

Bronze Magician

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bello amanecer

Bello amanecer

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carne

Carne

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
High and Low

High and Low

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fireflies

Fireflies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Las zapatillas verdes

Las zapatillas verdes

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paula cautiva

Paula cautiva

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rice

Rice

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
April's Daughter

April's Daughter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chronicle of One Day

Chronicle of One Day

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Las cuatro milpas

Las cuatro milpas

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dried Butterflies

The Dried Butterflies

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good Girls

The Good Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ako

Ako

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
La vida íntima de Marco Antonio y Cleopatra

La vida íntima de Marco Antonio y Cleopatra

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Courtship of Eddie's Father

The Courtship of Eddie's Father

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
La edad peligrosa

La edad peligrosa

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Alone

Alone

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The List of Adrian Messenger

The List of Adrian Messenger

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ro.Go.Pa.G.

Ro.Go.Pa.G.

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Warehoused

Warehoused

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Locos por la música

Locos por la música

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Los inconstantes

Los inconstantes

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Critic

The Critic

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Child Is Waiting

A Child Is Waiting

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Changes in the Village

Changes in the Village

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Las hijas de don Laureano

Las hijas de don Laureano

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
La camioneta gris

La camioneta gris

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
America, America

America, America

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
La mujer sin cabeza

La mujer sin cabeza

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Infection

Infection

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wild Growth

Wild Growth

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mind Benders

The Mind Benders

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Forces

Dark Forces

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
55 Days at Peking

55 Days at Peking

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hotel de verano

Hotel de verano

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alba

Alba

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saladin the Victorious

Saladin the Victorious

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
El jardín de la paz

El jardín de la paz

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
How the Kitten's House Got Built

How the Kitten's House Got Built

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Treasure of the Amazon

Treasure of the Amazon

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Comedy of Terrors

The Comedy of Terrors

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chair de Poule

Chair de Poule

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry