• Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Below Zero

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • A Stormy Night

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Riot Police

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • A Perfect Enemy

    ★★★

  • Foreigner

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Coven

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Unknown Origins

    ★★★

  • Mulan

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Schoolgirls

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Queen of the Lizards

    ★★★

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Some Beasts

    ★★★

  • The Endless Trench

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Good Intentions

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Sleepwalkers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • While at War

    ★★★½

  • Nevia

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Mother

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ivana the Terrible

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Flesh

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Abou Leila

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • I Can Quit Whenever I Want

    ★★

  • Hellboy

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★