RSS feed for Curtis
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★
Edit this entry  
21
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Making Fun: The Story of Funko

Making Fun: The Story of Funko

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Bipolar Rock 'N Roller

Bipolar Rock 'N Roller

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Edit this entry  
30
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Edit this entry  
23
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Death Wish

Death Wish

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mute

Mute

2018
×
Edit this entry  
24
Eric Clapton: Life in 12 Bars

Eric Clapton: Life in 12 Bars

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★
Edit this entry  
20
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Edit this entry