RSS feed for Curtis

Curtis has logged 89 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Peppermint

Peppermint

2018
×
★½
Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
01
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Quincy

Quincy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★
Edit this entry  
21
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Making Fun: The Story of Funko

Making Fun: The Story of Funko

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Bipolar Rock 'N Roller

Bipolar Rock 'N Roller

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry