• Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Last Train to Christmas

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Eternals

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Bad Trip

  • Nobody

    ★★★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • An American Pickle

    ★½

  • Here Are the Young Men

    ★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Eternal Beauty

    ★★★½

  • Gemini Man

    ½

  • Tall Girl

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • How to Build a Girl

  • Rocks

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • The House of Us

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Bird Island

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • The Painted Bird

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too