• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Ava

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Benny Loves You

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Chasing the Present

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • The Vigil

    ★★★½

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Tales from the Lodge