Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Train to Christmas

Last Train to Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Man Down

Man Down

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chasing the Present

Chasing the Present

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Joneses

The Joneses

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry