• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • My Name

    ★★★½

  • Photocopier

    ★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • Aftermath

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Guardian

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The English Game

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Banker

    ★★★

  • Hunter in the Blue Side of Manchester

    ★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½