RSS feed for Zach

Zach has logged 316 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Candleshoe

Candleshoe

1977
×
★★½
Edit this entry  
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
22
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kim Possible: So the Drama

Kim Possible: So the Drama

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midway

Midway

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Truth

The Truth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry