RSS feed for Zach

Zach has logged 25 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Wine Country

Wine Country

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Freaky Friday

Freaky Friday

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★½
Read the review Edit this entry