• Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Paramedic

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Unhinged

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Shadowed

    ★★

  • Smiling Friends

    ★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • A Life Turned Upside Down: My Dad's an Alcoholic

    ★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★½

  • Days

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Dreambuilders

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • My Spy

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Little Miss Period

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • Battle at Big Rock

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Judy

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • Hair Love

    ★★

  • 7500

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Dr. Jack & Mr. Nicholson

    ★★★

  • F Is For Future

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Shaft

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Family Romance, LLC

  • Bacurau

    ★½

  • Aladdin

    ★★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★½