Sort by

Lauren has logged 71 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Election

Election

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Awake

Awake

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry