• Ambulance

  • Bilardo, the Soccer Doctor

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Dune

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Below Zero

  • CODA

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • PVT Chat

    ★★½

  • What the Shark?

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hater

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★

  • Oleg

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Marighella

    ★★

  • So Long, My Son

    ★★★★

  • The Souvenir

  • Monos

    ★★★½

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Skin

    ★★★

  • White Boy Rick

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★