leofarto has logged 222 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry