leofarto has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry