• The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Father Stu

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Biffy Clyro: Cultural Sons of Scotland

    ★★★★★

  • Big Gold Brick

    ★★

  • Studio 666

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★

  • VOIR

    ★★★★

  • Road To Nowhere

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Boxing Day

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Pirates

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Phantom of the Open

  • Antlers

    ★½

  • The Rescue

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Oasis: Knebworth 1996

    ★★★★★

  • Help

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Rise of the Footsoldier: Origins

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½