Sort by

Leo has logged 18 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Waiting Women

Waiting Women

1952
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Presence of a Clown

In the Presence of a Clown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Touch

The Touch

1971
×
★★★
Edit this entry  
11
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Magician

The Magician

1958
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
All These Women

All These Women

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Face to Face

Face to Face

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Emigrants

The Emigrants

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry