RSS feed for Leonardo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★½
Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Divine Love

Divine Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dead End

Dead End

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry