RSS feed for Leonardo

Leonardo has logged 30 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Detainment

Detainment

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Edit this entry  
18
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Munich

Munich

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry