RSS feed for Leonardo

Leonardo has logged 28 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mirage

Mirage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
Edit this entry  
14
Permission

Permission

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
United 93

United 93

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★½
Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Dogman

Dogman

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Edit this entry