RSS feed for leona1988

leona1988 has logged 27 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Upside

The Upside

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry