• There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Safer at Home

    ½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★

  • Given

    ★★★★

  • Tenet

  • Host

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Countdown

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Crawl

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Little Italy

    ★★½

  • How It Ends

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Geostorm

    ★★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★★½

  • The Case for Christ

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • God's Own Country

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • My Mom is a Character 2

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Tô Ryca!

    ★★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Shallows

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★½

  • White Out, Black In

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★½

  • #PopFan

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★★

  • The Hungover Games

    ★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★★

  • My Mom is a Character: The Film

    ★★★½

  • Jack the Giant Slayer

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★½

  • Final Destination 5

    ★★★