• The Suicide Squad

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • I Am Burt Reynolds

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Batman: Death in the Family

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Break the Silence: The Movie

    ★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Becky

    ★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • DC Showcase: Adam Strange

    ★★★

  • Capone

    ★½

  • Arkansas

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Hater

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★½

  • DC Showcase: The Phantom Stranger

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • John Wayne - America at All Costs

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • DC Showcase: Death

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★

  • Boardwalk

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★½