Sort by

Alex has logged 893 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bhai

Bhai

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Pledge This!

Pledge This!

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Belle, My Beauty

Ma Belle, My Beauty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Little Soul

The Little Soul

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rumble

Rumble

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Someone to Watch Over Me

Someone to Watch Over Me

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Seven Worlds

The Seven Worlds

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
White Squall

White Squall

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boy and Bicycle

Boy and Bicycle

1965
×
★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Journey

The Journey

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Good Year

A Good Year

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lucid

Lucid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Glace à l'eau

Glace à l'eau

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry