LeonDeon has logged 43 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Circle

Circle

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Upside

The Upside

2017
×
★★
Edit this entry  
26
The Appearance

The Appearance

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Edit this entry  
22
IO

IO

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Vice

Vice

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
16
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Patsy

The Patsy

1964
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tarr Béla: I Used to Be a Filmmaker

Tarr Béla: I Used to Be a Filmmaker

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
By the Bluest of Seas

By the Bluest of Seas

1936
×
★★½
Edit this entry  
13
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child

Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Essential Killing

Essential Killing

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
By the Law

By the Law

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Closer

Closer

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Hinterlands

Hinterlands

2016
×
★½
Edit this entry  
08
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★½
Edit this entry  
05
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★
Edit this entry