Leonel Cordeiro has logged 16 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Society

Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★
Edit this entry  
20
The Yards

The Yards

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
18
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★
Edit this entry  
05
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★½
Edit this entry  
04
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Space Truckers

Space Truckers

1996
×
★★★
Edit this entry  
02
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Edit this entry