Sort by
  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Hideous

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • PVT Chat

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Hagazussa

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Raw

    ★★★★★

  • Creepy

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • Fading Gigolo

    ★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★★

  • Doppelgänger

    ★★★½

  • Junior

    ★★★★

  • A Separation

    ★★★★

  • Biutiful

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★½

  • The Secret in Their Eyes

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • About Elly

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★½

  • Let the Right One In

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • The Host

    ★★★

  • Ergo Proxy

    ★★★★★

  • 2046

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Head-On

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★★

  • Gangs of New York

    ★★★★

  • The Others

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Amores Perros

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★

  • eXistenZ

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★

  • Serial Experiments Lain

    ★★★★★