• The Gray Man

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★

  • Pam & Tommy

  • The Tinder Swindler

  • Scream

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Lead Me Home

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Windshield Wiper

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Luca

  • The Queen of Basketball

    ★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Cruella

  • Audible

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Dig

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★★½

  • Death to 2020

  • Burrow

  • The Call

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • #Alive

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • A Whisker Away

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • 8:46

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Mulan

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★★