Sort by

Leonora Anne has logged 248 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
TMNT

TMNT

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Police Story

Police Story

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Highlander

Highlander

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Landline

Landline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Willard

Willard

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry