Leonora Anne has logged 80 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
We Won't Be Erased

We Won't Be Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venus

Venus

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
The Personal Things

The Personal Things

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Little Night Music

A Little Night Music

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kiki

Kiki

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Listen

Listen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Real Thing

The Real Thing

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Kid Like Jake

A Kid Like Jake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Get the Life

Get the Life

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Binge

Binge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shauna Is a Liar

Shauna Is a Liar

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
PYOTR495

PYOTR495

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
These C*cksucking Tears

These C*cksucking Tears

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saturday Church

Saturday Church

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yes But No Thanks

Yes But No Thanks

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pop Rox

Pop Rox

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Swim

Swim

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Town I Live In

The Town I Live In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wishin' and Hopin'

Wishin' and Hopin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Atlantic is a Sea of Bones

Atlantic is a Sea of Bones

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pillow Talk

Pillow Talk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cold Star

Cold Star

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spring

Spring

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Queerdom

Queerdom

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kiki and the MXfits

Kiki and the MXfits

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Luna Goes Cruising

Luna Goes Cruising

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cocoon

Cocoon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Movies

Home Movies

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pablo, Did You Put on the Wash?

Pablo, Did You Put on the Wash?

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby Doll

Baby Doll

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mom, I'm Not A Girl: Raising a Transgender Child

Mom, I'm Not A Girl: Raising a Transgender Child

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Night Out

First Night Out

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The World According to Garp

The World According to Garp

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
New York Counterpoint

New York Counterpoint

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Transistors

Transistors

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Trans with a Movie Camera

A Trans with a Movie Camera

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
Read the review Edit this entry  
23
Les vacances continuent

Les vacances continuent

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tales of the City

Tales of the City

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hotel New Hampshire

The Hotel New Hampshire

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry