Leonora Anne has logged 29 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Chase

The Chase

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Cleo/Leo

Cleo/Leo

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Battleship

Battleship

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thunderball

Thunderball

1965
×
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry