• Dark Waters

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Charlie Bartlett

    ★★★★½

  • Jupiter Ascending

    ★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★½

  • The Karate Kid Part III

    ★★★

  • The Karate Kid Part II

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Thelma & Louise

    ★★★★½

  • Supernova

    ★★★★

  • Benjamin

    ★★★★

  • Frog

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • The Karate Kid

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Terminal

    ★★★★