• Wicked

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Morbius

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Some Kind of Bastard

    ★★★½

  • Climate Hustle 2

    ★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • The Man Standing Next

    ★★★★

  • When Hitler Stole Pink Rabbit

    ★★½

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Midway

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Peter's To-Do List

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Jim Gaffigan: Quality Time

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Domino

    ★★★½

  • KFP

    ★★½

  • Headroom 2

    ★★★½

  • Teachers' Lounge

    ★★★½

  • The Evil Camera

    ★★★½

  • The Man With No Name

    ★★★½

  • Waldo's Big Night

    ★★★½

  • Half-Life

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Apollo 11: First Steps Edition

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • The Curse of La Llorona

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★